Internetová reklamná agentúra
Internetová reklama, ktorá prináša zákazníkov

5. dôležitých bodov pri riešení reklamácie zákazníkov

Reklamácia: Ako uspokojiť sťažujúceho sa zákazníka.

Reklamácia: Ako uspokojiť sťažujúceho sa zákazníka
seriózne vyriešiť reklamáciu
 1. Snažte sa čo najviac pochopiť zákazníka

  Zamestnanec, ktorý má na starosti riešenie reklamácií, by mal byť dostatočne vyškolený. Mal by poznať celý proces ako reklamáciu riešiť, ale aj psychológiu zákazníka. Pracovníci zaoberajúci sa riešením reklamácí by mali vedieť, že v prvej fáze komunikácie so zákazníkom pri riešení jeho reklamácie, nie sú tak moc dôležité logické argumenty, ako schopnosť zákazníka ukľudniť a pochopiť, že jeho obavy sú oprávnené. Dôležité: obavy, alebo nárok na reklamáciu, nie reklamáciu samotnú. Ináč povedané, uistiť ho o tom, že sa budeme jeho reklamáciou seriózne zaoberať.
 2. reklamácie zákazníkov
  ako sa má jednať s rozrušenými zákazníkmi
 3. Buďte pripravení na nepríjemné situácie

  Riešenie sťažností a reklamácií nie je príjemná práca. Zamestnanci, ktorí ju robia, by mali byť dostatočne psychicky odolní, trpezlivý a skúsení pri jednaní s rozrušenými zákazníkmi.
 4. Poznajte svojich zákazníkov

  Mali by ste vedieť, kto je ako dôležitý zákazník. Jedná sa o to, že zákazníkom, ktorí opakovane prinášajú vašej firme nie malé peniaze, sa má venovať zvláštna pozornosť a individuálny prístup. Takto sa ich reklamácie dajú riešiť okamžite a prípadne aj neštandartne. Vedia vaši zamestnanci, kto je pre firmu dôležitý zákazník?
 5. Snažte sa naozaj riešiť problém zákazníka

  Aby ste mohli problém skutočne vyriešiť, musíte ho najskôr vidieť z pozície zákazníka. Potom musíte chcieť ho vyriešiť a pomôcť zákazníkovi.
 6. Marketing a poskytovaná služba, produkt musia byť v súlade.

  Ak splníte očakávania zákazníkov, ktoré vyplývajú s propagácie vašich služieb, môžete zabrániť reklamáciám ešte skôr ako vzniknú!
 
Ďalší >


Správny webdizajn (webdesign) privedie návštevníkov na váš web a predá vaše produkty. Tvoríme optimalizované stránky pre vyhľadávače. Web stránka ITC-NR Nitra obsahuje produkty: webdizajn (webdesign) zameraný na predaj, optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), tvorba web stránky kde SEO konzultant zameriava webdizajn (webdesign) a marketingové texty web prezentácie a internetovej stránky na podporu predaja. Reklama a marketing na internete.

© 2019 Internetová Reklamná Agentúra