Internetová reklamná agentúra
Internetová reklama, ktorá prináša zákazníkov

Sex v reklame je „out“

ŠTOKHOLM: Prekvapivý výsledok priniesla štúdia štokholmskej vysokej obchodnej školy: sex, prinajmenšom v reklame, už vyšiel z módy.

Štúdia vychádza z prieskumu, ktorý bol uskutočnený medzi 700 mladými ľudmi vo veku 15 až 18 rokov. O výsledku informujú noviny Aftonbladet bez konkrétnych číselných údajov.

Záver je však pomerne jednoznačný: či už ide o nealkoholické nápoje alebo parfémy, reklamy s množstvom nahých, alebo len málo oblečených tiel nezvyšujú chuť nakupovať.

„Mysleli sme si, že hlavne mladí ľudia by mohli sex napríklad v reklame na parfémy akceptovať. Ale skutočnosť je úplne iná,“ uviedla vedúca projektu Caroline Bergstenová.

Sociológovia sa teraz snažia nájsť príčinu tohoto záveru. Jeden z možných dôvodov už zrejme objavili. Veľkému počtu dievčat vo Švédsku sa nepáči, že práve ženy sú najčastejšími sexuálnymi objektami v reklamách.

zdroj Lidovky CZ: sex v reklame je "OUT"

 
Ďalší >


Správny webdizajn (webdesign) privedie návštevníkov na váš web a predá vaše produkty. Tvoríme optimalizované stránky pre vyhľadávače. Web stránka ITC-NR Nitra obsahuje produkty: webdizajn (webdesign) zameraný na predaj, optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), tvorba web stránky kde SEO konzultant zameriava webdizajn (webdesign) a marketingové texty web prezentácie a internetovej stránky na podporu predaja. Reklama a marketing na internete.

© 2019 Internetová Reklamná Agentúra