Internetová reklamná agentúra
Internetová reklama, ktorá prináša zákazníkov

Sex v reklame na mladých Britov neúčinkuje.

"Sex predáva," tvrdia niekedy výrobcovia, inzerenti aj reklamné agentúry. Vo veľa prípadoch však môžu mať reklamy s erotickým podtextom účinok práve opačný, hlavne pre mladých ľudí.

sex v reklame

K takému záveru došli autori zprávy s názvom D-Code, ktorú uskutočnila londýnská spoločnosť pre výzkum trhu Headlightvision.

Podľa editorky správy Allison O´Keefové nie sú mladí ľudia inzerátmi so sexuálnymi motívmi zďaleka šokovaní, pretože už neide o vec, ktorá by nejako vybočovala z bežných konvencií, a tým pádom v reklame nefunguje.

Reklama na parfém Opium bola
v Británii kvôli sťažnostiam zakázaná

Sexuálnymi motívmi sú totiž zaplavené média, filmy aj videohry, a preto sa jedná do istej miery o únavu z dlhodobého vystavenia sexu v reklame.

Inflácia sexu

Sex sa už stal nedeliteľnou súčasťou hlavného prúdu a života mladých ľudí, takže pre nich podobné reklamy nie sú vôbec prielomové.

Podľa Allison O´Keefové by mladí ľudia privítali oveľa viac jemnejšie a prepracovanejšie reklamy, ako im agentúry ponúkajú:

"Mladá generácia oceňuje reklamy, ktoré používajú zajímavý humor a iróniu a sú dôvtipné. Mladí ľudia si vyberajú témy, ktoré sdieľajú s dalšími príslušníkmi určitej subkultúry," hovorí táto editorka.

Tvorcovia reklám by si podľa nej mali uvedomiť, že práve používanie jemných a inteligentních narážiek a odkazov ľudí priťahuje a vzbuzuje ich pozornosť, pretože je v nich ukryté aspoň trochu tajomstva.

celý článok na BBC CZ: sex v reklame

 
< Predošlý   Ďalší >


Správny webdizajn (webdesign) privedie návštevníkov na váš web a predá vaše produkty. Tvoríme optimalizované stránky pre vyhľadávače. Web stránka ITC-NR Nitra obsahuje produkty: webdizajn (webdesign) zameraný na predaj, optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), tvorba web stránky kde SEO konzultant zameriava webdizajn (webdesign) a marketingové texty web prezentácie a internetovej stránky na podporu predaja. Reklama a marketing na internete.

© 2019 Internetová Reklamná Agentúra